Wiem o Tobie wszystko- Claire Kendal


Stalking – to słowo budzi coraz większy lęk nie tylko wśród celebrytek, ale i wśród całkiem zwyczajnych kobiet. Omotane pajęczą siecią intrygi, prześladowane za dnia i w nocy, zastraszone i zagubione, rozpaczliwie szukają pomocy… lecz nie zawsze mogą ją znaleźć. A czasem, nawet jeśli pomoc nadchodzi, jest już za późno.

Znacie takie stwierdzenie: "Zakochać się na zabój"? O tym właśnie jest ta książka.
Clarissa z każdym dniem czuje się coraz bardziej osaczona przez Rafe’a. Gdziekolwiek spojrzy, widzi jego twarz, w którąkolwiek stronę się odwróci, dostrzega jego cień, dokądkolwiek pójdzie, on podąża za nią. A wszystko dlatego, że Rafe się w niej zakochał.
Boisz się wyjść, obejrzeć za siebie bo w każdym potencjalnym kandydacie widzisz Go a dźwięk nadchodzącego smsa wprawia Cię w dreszcze. Nie możesz nic zrobić, bo On nie rozumie słowa nie, policja też nic nie zrobi bo przecież to tylko taki tam wielbiciel. Natomiast Ty drżysz z przerażenia, nie możesz normalnie żyć, funkcjonować bo On jest natrętem, nie rozumie słowa nie.

Nie chcę cię denerwować, Clarisso. Próbuję cię tylko uszczęśliwić, Clarisso. Tylko tego pragnę.

Ciężko jest zrozumieć osobę nękaną, gdyż nie potrafimy zrozumieć tak do końca co Ona czuje, nie wyobrażamy sobie nawet z jakimi problemami musi zmagać się całymi dniami. To jak piętno odciśnięte w życiorysie, bo co z tego, że jakimś cudem irytujący osobnik zniknie jak my będziemy Go mieć całe życie przed oczami?

"Wiem o Tobie wszystko" to mocno poruszający thriller obok którego nie da się przejść obojętnie. Z reguły nie lubię psychologicznych książek, gdyż potem przez długi czas nie mogę dojść do siebie. Jednak z psychologicznego punktu widzenia zawsze nurtowało mnie co taki człowiek musi mieć w głowie, żeby aż tak poświęcić się na śledzenie i nękanie drugiej osoby, choć ta jasno daje do zrozumienia, że wcale nie chce Nas znać. Do jakiej tragedii musi dojść aby delikwent się odczepił?
Czy tak trudno zrozumieć słowo: "Idź stąd?". Nie ważne co byś zrobiła, co powiedziała On wróci i już nigdy nie będziesz sama.
Przerażające prawda?
Próbuję nie wyobrażać sobie, co mi robisz w swoich snach. Zastanawiam się, jak się tam znalazłam i czy mogę się z nich wydostać.
Claire Kendall tą książką została nominowana w Plebiscycie "Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Kryminał sensacja Thriller. Wcale się temu nie dziwię, gdyż lekturę tę powinien przeczytać każdy!  "Wiem o Tobie wszystko" była debiutem tejże autorki i czuję niedosyt. Chcę więcej!

Moja osobista ocena: 6/6
Wydawnictwo: Akurat
Data premiery: 18.02.201511 komentarzy:

 1. Książka porusza bardzo ważny temat. Chętnie się z nią zapoznam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Taki wielbiciel może całkowicie zniszczyć życie. Bardzo intrygujący temat poruszony w tej książce, z chęcią przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo bym chciała ją przeczytać, bo stalking to aktualny problem, poważny i mało eksploatowany. Spotkałam się z samymi pozytywnymi recenzjami, więc mam ją od jakiegoś czasu na liście.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tematyka niesamowicie ciekawa, więc z całą pewnością sięgnę po tą pozycję jak tylko będę miała okazję :) Dodaję do mojej listy, wyczuwam świetną lekturę.
  Justyna z livingbooksx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Zdecydowanie jest to trudny i wazny temat, a takie książki bardzo lubię. Z chęcią po nią sięgnę. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. O stalkingu czytałam dotychczas tylko u Rudnickiej w "Cichym wielbicielu". Pewnie jeśli będę chciała jeszcze kiedyś zgłębić się w tą tematykę i poprzerażać się tym chorym zachowaniem prześladowcy, to sięgnę po ten tytuł.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Książkę mam już na oku, z zainteresowaniem po nią sięgnę. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajna książka. Już od pierwszej strony niesamowicie wciąga i tak hi zostaje do ostatniej strony. Od czasu do czasu lubię sięgnąć po taka książkę i bardzo się cieszę że trafiłam właśnie na "Wiem o tobie wszystko" :) Z pewnością jeszcze kiedyś do niej wrócę.

  OdpowiedzUsuń
 9. Lubię książki psychologiczne. O tej pozycji już kiedyś słyszałam. Jak znajdę chwilę wolnego czasu i zdobędę książkę to może przeczytam ;)

  Pozdrawiam,
  Czytaninka

  OdpowiedzUsuń
 10. Nigdy wcześniej o niej nie słyszałam ale twoja recenzja narobiła mi takiego smaka, że muszę ją mieć. O ile dobrze pamiętam nie czytałam żadnej książki o podobnej tematyce więc nie wiem czego się spodziewać ale mam nadzieję, że spodoba mi się ona tak bardzo jak tobie :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie słyszałam o tej książce, jednak ja tak samo jak ty nie przepadam za psychologicznymi książkami, wolę inne gatunki. :-)
  Kocham Czytać

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony po sobie ślad. Nawet nie wiesz ile to dla mnie znaczy:)

Copyright © 2014 Zaciszeksiążkowe , Blogger