Horyzonty uczuć- Dorota Schrammek

 
"...Dorośli mają dwa światy.Jeden pozorny, pokazywany innym i drugi - ten prawdziwy,wewnętrzny...Dla ludzi uśmiech,a serce krwawiące".
 
 
Pobierowo- miejscowość położona w  województwie zachodnio-pomorskim, idealne miejsce wypoczynkowe z kąpieliskiem wodnym w naszej kochanej Polsce. To właśnie tam rozgrywa się akcja powieści Doroty Schrammek "Horyzonty uczuć". Obok dość nostalgicznej okładki, która porywa naszą uwagę widzimy tytuł obok którego nie sposób przejść obojętnie.
 
 
 
Każdy z Nas na swojej drodze życia musi zmagać się z różnymi trudnościami. Mniejszymi lub większymi , błahymi czy też poważnymi. Życie nie jest usłane różami o czym też przekonali się bohaterowie prezentowanej powieści. Otóż to Moi Drodzy  lektura opowiada nie o jednej osobie ale o kilku duszach, które znalazły się na przysłowiowym "rozstaju dróg".
 
Zacznijmy od Matyldy, bo gdyby nie Ona ta lektura nie miałaby najmniejszego sensu, to właśnie ta kobieta prowadzi pensjonat, do którego zjeżdżają się pensjonariusze szukając schronienia. Sama też zmaga się z trudnościami dnia codziennego jak i przeszłości.
 
Iwona, która od pierwszych stron stała się moją ulubienicą też nie ma w życiu lekko. Przekona się i to dość mocno, że zaufanie to rzecz tak łatwo ulatująca jak piórko na jesiennym wietrze. Nawet najlepszy przyjaciel nie zawsze jest tym, na którego możemy bezgranicznie polegać.
 
Zoja- ta kobieta o dość specyficznym imieniu zrobiła jedną rzecz. Zakochała się, rzec można by na zabój. Zrobi wszystko dla ukochanego, tylko czy aby na pewno On jest tego wart?
 
Aldona natomiast...została chyba najbardziej dotknięta przez życie. Takie jest przynajmniej moje zdanie, jakie będzie Wasze? Musicie się o tym koniecznie przekonać.
 
Oczywiście czym byłaby powieść bez mężczyzn prawda? Nie braknie ich także tutaj.
 
Ryszard zjawia się w pensjonacie z chłopcem, który jak szybko wychodzi na jaw, nie jest jego wnuczkiem. Co więc obcy mężczyzna robi z małym Antosiem tak daleko od domu?
 
Dorota i Piotr- młode małżeństwo niedawno przeżyło tragedię i starają się na nowo układać swoje życie. Czy na pewno im się uda?
 
Dwa tygodnie z dala od domu, całe czternaście dni aby poukładać w głowie mętlik myśli. Po tym wyjeździe już nic nie będzie takie samo.
 
Z twórczością Doroty Schrammek spotykam się po raz pierwszy. Od lat publikuje opowiadania i reportaże w pismach kobiecych. Mieszka nad Bałtykiem, w Pobierowie, z trójką dzieci i mężem Maciejem. Najlepiej czuje się w domu pochłonięta obowiązkami rodzinnymi i pracą. Pisze, gdy domownicy śpią.
 
Powieść mimo trudnych przeciwności życiowych jest dość lekką lekturą, idealną na każdą porę roku.  Bez problemu można zaprzyjaźnić się z bohaterami, nie oczekując jakichkolwiek wartkich akcji. Dość dobra obyczajówka z ciekawymi dialogami i bądź co bądź dobrym pomysłem na książkę.
Na rynku ukazała się już druga część serii "Horyzonty uczuć"
zatytułowana: "Na brzegu życia".
 

Moja osobista ocena: 4/6
Wydawnictwo: Szara Godzina
Data premiery: 10.08. 2015
 


4 komentarze:

 1. Już jakiś czas temu oglądałam tą książkę i jakoś się na nią nie skusiłam :) Wydaje się być ciekawa, ale boje się, że będzie mdła i wpisze się w zwykły schemat.
  Justyna z livingbooksx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie nie przekonuje do siebie :(
  Może sięgnę kiedyś po nią, jeśli natrafię na nią w bibliotece, ale na zakup na pewno się nie skuszę! ;)
  Dobra uwaga - może spróbowałabyś zmienić czcionkę? Ta, której używasz, nie uznaje polskich znaków i niektórych (np. mnie) troszkę razi to w oczy :) Nie jest źle, ale myślę, że ładniej by to wyglądało, jakbyś ujednoliciła tekst ;)
  Pozdrawiam! :)
  Zaczytana Iadala

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mm nadzieję, że teraz już lepiej :)
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Znacznie lepiej! 😄

   Usuń

Dziękuję za każdy pozostawiony po sobie ślad. Nawet nie wiesz ile to dla mnie znaczy:)

Copyright © 2014 Zaciszeksiążkowe , Blogger