Królowa pszczół- Nina NiraliOna, on i krzywy uśmiech losu

Skylar, autorka bestsellerowych powieści, opuszcza rodzinną Anglię i przyjeżdża do Indii, by tam napisać najważniejszą w jej życiu książkę. Przypadek sprawia, że poznaje mężczyznę, który od pierwszej chwili robi na niej olbrzymie wrażenie. Ravish, człowiek z bagażem gorzkich doświadczeń, również jest zafascynowany piękną Europejką. Szybko się orientuje, że kobieta ukrywa jakąś tajemnicę, a zamiar pisania powieści nie jest jedynym powodem, dla którego zdecydowała się na pobyt w jego kraju...

"Królowa pszczół" fascynuje i porusza, przeprowadzając czytelnika przez jednocześnie bajeczne i przerażające Indie. Skrajna bieda, niesprawiedliwość społeczna i codzienne dramaty, które szczególnie dotykają tych najmłodszych- to tylko niektóre z problemów, jakie porusza autorka, przypominając, że każdy człowiek zasługuje na miłość i szacunek, bez względu na jego pochodzenie, płeć, stan posiadania, kolor skóry czy wyznanie.

Naturalną koleją rzeczy jest, że wasze ukochane latorośle dorastają, a później obierają własne życiowe ścieżki. Czasem przez chwilę błądzą, czasami też szybko się uczą na swoich błędach. To jest życie. Normalne życie.

Nina Nirali - z wykształcenia germanistka, pasjonatka języków obcych. Od lat zawodowo związana ze środowiskiem międzynarodowym, szczególnie z Indiami. Niegdyś żona muzułmanina. Prywatnie wiedzie spokojne życie wraz ze swoim
synem oraz adoptowanym psem, Fridą. Autorka popularnych książek z gatunku literatury obyczajowej i kobiecej. Twórczyni serii nowel i powieści, zatytułowanej „IndiaEuroStory”, gdzie ścierają się dwie kultury, hinduska i europejska. Jej najbardziej znane powieści to: "Kiedy znów się spotkamy", "Maharani", "Powiedz, że mnie kochasz" oraz "Oblicza księżyca".


Dziś jest dziś i nic więcej nie powinno zaprzątać Ci głowy.

Nigdy nie miałam okazji być w Indiach, choć to państwo odkąd pamiętam budziło we mnie wszelaką ciekawość. Autorka ilustruje Nam życie wśród tamtejszej społeczności nad wyraz w sposób realistyczny; czasem nawet w sposób w taki, który przeraża. 
Jeśli chodzi o romans jako gatunek czytelniczy jestem od tym względem bardzo wybrednym czytelnikiem, przeczytałam takich książek już bardzo dużo i zwracam szczególną uwagę na każdy, nawet najmniejszy szczegół. Jednak ta książka pochłonęła mnie od pierwszej strony. Poczułam z bohaterami wspólną więź a to bardzo sobie cenię. Takie wkroczenie do tego stopnia w świat książki/wyobraźni, że odczuwam każde przykre czy też wesołe zdarzenia całą sobą.
Postanowiłam nie pisać zbyt obszernej recenzji w obawie, że mogę zdradzić zbyt dużo, bo chciałabym opowiedzieć Wam o wszystkim; o tym jak łzy ciekną same z oczu, o tym jak ważna jest obecność drugiego człowieka ale nie, STOP. Musicie sami zatopić się w tę lekturę, obiecuję, że nie pożałujecie. Ostrzegam tylko, że jeśli szukacie bajkowej historii to nie tędy droga, to dla mnie kolejny plus tej pozycji czytelniczej, bo w życiu nie jest ciągle kolorowo, czasem jest radośnie i przyjemnie ale problemy są nieodłączną częścią naszego życia.
Bardzo podoba mi się również fakt, że to nie zwykły romans ale literatura z przesłaniem, mogę ją szczerze polecić każdemu.

Za możliwość zrecenzowania książki dziękuję wydawnictwu Novae Res

2 komentarze:

  1. Bardzo cenią sobie twórczość tej autorki, więc na pewno sięgnę po tę książkę. 😊

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony po sobie ślad. Nawet nie wiesz ile to dla mnie znaczy:)

Copyright © Zaciszeksiążkowe , Blogger