18:52:00

Wiem o Tobie wszystko- Claire Kendal

Wiem o Tobie wszystko- Claire Kendal

Stalking – to słowo budzi coraz większy lęk nie tylko wśród celebrytek, ale i wśród całkiem zwyczajnych kobiet. Omotane pajęczą siecią intrygi, prześladowane za dnia i w nocy, zastraszone i zagubione, rozpaczliwie szukają pomocy… lecz nie zawsze mogą ją znaleźć. A czasem, nawet jeśli pomoc nadchodzi, jest już za późno.

Znacie takie stwierdzenie: "Zakochać się na zabój"? O tym właśnie jest ta książka.
Clarissa z każdym dniem czuje się coraz bardziej osaczona przez Rafe’a. Gdziekolwiek spojrzy, widzi jego twarz, w którąkolwiek stronę się odwróci, dostrzega jego cień, dokądkolwiek pójdzie, on podąża za nią. A wszystko dlatego, że Rafe się w niej zakochał.
Boisz się wyjść, obejrzeć za siebie bo w każdym potencjalnym kandydacie widzisz Go a dźwięk nadchodzącego smsa wprawia Cię w dreszcze. Nie możesz nic zrobić, bo On nie rozumie słowa nie, policja też nic nie zrobi bo przecież to tylko taki tam wielbiciel. Natomiast Ty drżysz z przerażenia, nie możesz normalnie żyć, funkcjonować bo On jest natrętem, nie rozumie słowa nie.

Nie chcę cię denerwować, Clarisso. Próbuję cię tylko uszczęśliwić, Clarisso. Tylko tego pragnę.

Ciężko jest zrozumieć osobę nękaną, gdyż nie potrafimy zrozumieć tak do końca co Ona czuje, nie wyobrażamy sobie nawet z jakimi problemami musi zmagać się całymi dniami. To jak piętno odciśnięte w życiorysie, bo co z tego, że jakimś cudem irytujący osobnik zniknie jak my będziemy Go mieć całe życie przed oczami?

"Wiem o Tobie wszystko" to mocno poruszający thriller obok którego nie da się przejść obojętnie. Z reguły nie lubię psychologicznych książek, gdyż potem przez długi czas nie mogę dojść do siebie. Jednak z psychologicznego punktu widzenia zawsze nurtowało mnie co taki człowiek musi mieć w głowie, żeby aż tak poświęcić się na śledzenie i nękanie drugiej osoby, choć ta jasno daje do zrozumienia, że wcale nie chce Nas znać. Do jakiej tragedii musi dojść aby delikwent się odczepił?
Czy tak trudno zrozumieć słowo: "Idź stąd?". Nie ważne co byś zrobiła, co powiedziała On wróci i już nigdy nie będziesz sama.
Przerażające prawda?
Próbuję nie wyobrażać sobie, co mi robisz w swoich snach. Zastanawiam się, jak się tam znalazłam i czy mogę się z nich wydostać.
Claire Kendall tą książką została nominowana w Plebiscycie "Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Kryminał sensacja Thriller. Wcale się temu nie dziwię, gdyż lekturę tę powinien przeczytać każdy!  "Wiem o Tobie wszystko" była debiutem tejże autorki i czuję niedosyt. Chcę więcej!

Moja osobista ocena: 6/6
Wydawnictwo: Akurat
Data premiery: 18.02.2015


Copyright © 2016 Zaciszeksiążkowe , Blogger